Menu
Atos 2

Endoproteza dla Atosa

Atos trafił do fundacji Na pomoc Zwierzętom w marcu 2014 roku jako 10 tygodniowy szczeniak. Właścicielka zostawiła go w lecznicy bo był bardzo chory. Atos był tak zarobaczony tak, że toksyny w trakcie odrobaczania bardzo zatruły jego organizm. Pies przestał chodzić, dostał zapalenia mięśni, stawów i kości. Bardzo długo nie mógł dojść do siebie, ale na każdym etapie leczenia dawał do zrozumienia że chce żyć, choć nawet weterynarze dawali mu niewielkie szanse. Udało się wyciągnąć go z tej choroby, która pozostawiła niestety ślad: uszkodzone trzy stawy: łokciowy, kolanowy i biodrowy.

Podjęliśmy decyzję o tym że damy Atosowi szansę i poddamy jego chore stawy operacjom u weterynarza Dariusza Niedzielskiego, który jest jednym z najlepszych weterynarzy chirurgów ortopedów w Polsce. Atos w pierwszej kolejności przeszedł operacje łokcia, pół roku później kolana, zostało biodro. Ta operacja jest jednak bardziej skomplikowana i wymaga większych środków finansowych. Z Waszym wsparciem, wiemy, że to się uda!

Atos miałby wszczepioną endoprotezę stawu biodrowego. Taka proteza znacznie poprawiłaby komfort życia Atosa, a co najważniejsze nasz przyjaciel będzie mógł funkcjonować komfortowo do końca życia! Wszelkie inne metody nie dają mu takiej gwarancji.

Atos to cudowny pies, ma charakter typowego owczarka. Typowy pies obronny. Nasz obrońca, dla którego po operacji będziemy poszukiwać wspaniałego domu. Bo na taki zasługuje.

Share this Post!

About the Author : Marzena Michalec


0 Comment

Leave a Comment

  TOP